Jak aktywować kartę pko?

Do założonego w banku konta zazwyczaj otrzymujemy również kartę do bankomatu. Dziś bez tego kawałka plastiku ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie w świecie płatności. W każdym sklepie, restauracji czy też galerii dopuszczalna jest płatność kartą, a wielu miejscach nawet pożądana jest płatność bezgotówkowa. Więc jak aktywowac karte pko by można było ją używać? Poznaj kilka sposobów.
Aktywacja karty debetowej
By aktywować kartę debetową, wystarczy wykonując operację z użyciem kodu PIN – najlepiej w bankomacie banku wydające kartę czyli w PKO Banku Polskiego. Czynność te nie niesie za sobą konieczności wypłaty jakichkolwiek środków z konta. Na ekranie bankomatu wystarczy wybrać odpowiednią opcję, wpisać kod PIN i korzystać z dostępu do pełnej funkcjonalności karty. Podobne zasady obowiązują przy wznawianiu karty, którą otrzymujemy wówczas, gdy dotychczasowa straci ważność.
Aktywacja karty kredytowej
Kartę kredytową wydaną przez PKO Banku Polskiego aktywować można na kilka sposobów. Poniżej wymieniamy i opisujemy każdy z nich:
1. w aplikacji iPKO
To najwygodniejszy sposób aktywacji karty kredytowej dla użytkowników aplikacji mobilnej banku. Wystarczy skorzystać z systemu bankowości internetowej iPKO. Po zalogowaniu w systemie klikamy w zakładkę „Karty”. Przeniesieni zostaniemy do strony wyświetlającej listę naszych konta kart debetowych kredytowych. Wystarczy wybrać nieaktywne karty kredytowej, a następnie wybrać opcję „Szczegóły rachunku”. Tam dostępne będą podstawowe informacje i operacje, które są możliwe do wykonania na danej karcie. Następnie szukamy pola „Status karty”, pole to informuje nas, czy nasza karta jest już aktywna. W razie konieczności będziemy mogli ją aktywować. Operacja ta wymaga autoryzacji za pomocą kodu sms.
2. W oddziale banku PKO
Udanie się do oddziału banku w celu aktywacji karty jest rozwiązaniem dosyć czasochłonnym. Dla wielu klientów będzie jednak bardzo wygodne, szczególnie dla osób starszych. W oddziale wystarczy zgłosić się do osoby obsługującej z dowodem osobistym, dalszych informacji udzieli nam już doradca klienta.
3. Aktywacja przez Kartolinię
Świeżo otrzymane karty płatnicze można aktywować na infolinii, pod numerami telefonów 801 124 365 oraz +48 81 535 60 50 – numer dostępny za granicą.Przed dokonaniem aktywacji, doradca klienta przeprowadzi krótką rozmowę w celu identyfikacji tożsamości rozmówcy. Może nas poprosić o numer PESEL, nazwisko Panieńskie matki czy też o to z jakich usług banku obecnie korzystamy. Po potwierdzeniu naszej tożsamości przechodzi do aktywacji karty.
4. Aktywacja w bankomatach PKO Banku Polskiego
Analogicznie jak w przypadku kart debetowych, kartę kredytową również możemy aktywować w bankomacie – dokonując nawet najprostszej operacji przy użyciu kodu PIN. Warto pamiętać, że nie musimy przy tym wypłacać gotówki, wystarczy na pulpicie bankomatu wybrać odpowiednią opcję aktywacji karty.
Aktywacja karty nie jest rzeczą skomplikowaną. Jeśli jednak masz z tym problem najlepiej udać się do oddziału banku, gdzie pomogą Ci doradcy bankowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here