Jak sprawdzić kto oglądał profil na Instagramie

Instagrama to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych w tej chwili. Cieszy się on dużą popularnością od wielu lat, dlatego też wiele osób posiada tam konto, czy to osobiste, czy też biznesowe. W związku z tym chcemy jak najlepiej poznać jego funkcjonalność.

Jednym z najczęstszych problemów jest to, w jaki sposób sprawdzić, kto oglądał nasz profil. Jednak polityka prywatności tego serwisu ogranicza dostęp do tego rodzaju informacji. Jeśli ktoś przypadkowo nie zostawi nam kilku lajków na Instagramie, to nie wiemy, że oglądał nasz profil. Warto jednak wiedzieć, że akurat w tej kwestii istnieją zasadnicze różnice pomiędzy kontem osobistym a biznesowym.

Warto zapoznać się z różnicami dotyczącymi tego aspektu w przypadku konta osobistego i biznesowego. Być może, jeśli chcemy uzyskać dokładniejsze informacje, warto się zastanowić nad zmianą naszego konta z osobistego na biznesowe, ale to już indywidualna de żyją każdego z użytkowników.

Jak sprawdzić kto ogląda nasz profil? – konto osobiste

Jeśli chodzi o użytkowników kont osobistych, to z zasady nie ma możliwości sprawdzenia, kto oglądał nasz profil. Istnieje jednak pewna teoria. Przyjmuje się, że tym celu należy na naszym koncie otworzyć Stories i zobaczyć jakie profile pojawiają się na nim najczęściej. Według tej teorii profile znajdujące się na górze listy oznaczają osoby najczęściej przeglądający naszą relację, natomiast te na samym dole osoby, które nie są zaciekawione naszymi postami.

Warto jednak wiedzieć, że Instagram nie potwierdza ani nie zaprzecza tej teorii, więc nie możemy mieć pod tym względem pewności czy jest ona słuszna.

Osoby zainteresowane tym tematem na pewno powiedzą również, że istnieje również kilka aplikacji, które teoretycznie dają nam możliwość sprawdzenia, kto oglądał nasz profil, jednak wiele osób uważa, że nie są one w pełni wiarygodne.

Jak sprawdzić kto ogląda nasz profil? – konto biznesowe

Znacznie więcej możliwości mają oczywiście właściciele kont biznesowych. Jest to związane z prowadzoną przez właścicieli działalnością i koniecznością trafienia do klienta docelowego. W związku z tym istnieje wiele możliwości sprawdzenia, czy udało się ten cel osiągnąć. Służą do tego specjalne aplikacje analityczne, które pozwalają sprawdzić kto i kiedy zaglądał na nasz profil.

Wymagają one założenia konta biznesowego i dociekania kilku dni, żeby statystyki mogły zostać zaktualizowane. Z pozycji takiego konta możemy na kilka sposobów śledzić dane statystyczne i dzięki temu uzyskać informacje kto i kiedy przeglądam naszą relację czy publikowane teksty. To naprawdę spore ułatwienie.

Jeśli chodzi o konto firmowe, to mamy możliwość skorzystania z różnych popularnych aplikacji, które pomogą nam, sprawdzić kto i kiedy oglądał nasz profil na Instagramie. Pamiętajmy jednak, że podawane przez nie wyniki również mogą nie być dokładne.

Z tego też powodu warto zastanowić się nad zmianą naszego profilu na biznesowy, jeśli tylko chcemy prowadzić tego rodzaju statystyki, czy uzyskać informacje na temat tego, kto odwiedzał nasz profil. Oczywiście sama decyzja należy do każdego z nas indywidualnie, dlatego też warto się zastanowić, jakie są nasze realne potrzeby pod tym względem.

Jak sprawdzić kto oglądał nasz profil na Instagramie? – podsumowanie

Podsumowując, warto pamiętać, że chociaż sam instagram nie daje nam możliwości sprawdzania, kto przeglądam nasz profil, to jednak istnieją pewne sposoby, by zdobyć taką wiedzę. Oczywiście, tak jak zaznaczyliśmy wcześniej w przypadku kont osobistych, możliwości są co prawda ograniczone do jednej teorii i możliwości skorzystania z aplikacji. Pamiętajmy jednak, że znacznie więcej możliwości daje nam konto biznesowe. Z tego też powodu warto się zastanowić nad zmianą naszego profilu właśnie na ten rodzaj konta. Pamiętajmy jednak, że jest to zależne od naszych potrzeb i oczekiwań. Warto również dodać, że nawet przy tego rodzaju koncie warto dodatkowe możliwości uzupełnić o specjalne aplikacje, które pozwolą nam stworzyć dokładniejsze statystyki. Jednak jeśli nie prowadzimy własnej firmy, to możliwości te mogą okazać się nam zbyteczne. Jednak wszystko zależy od nas i naszych oczekiwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here