Jakie są najpopularniejsze gry dla dzieci

Gry na komputer i konsole to dzisiaj jedna z najpopularniejszych form rozrywki dla dzieci praktycznie w każdym wieku. Producenci gier wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, produkują gry nawet dla najmłodszych dzieci w wieku kilku lat. Gry dla dzieci powinny być jednak dobrze wyselekcjonowane, by zapewnić wysoką jakość rozrywki, ale też dawać walor edukacyjny. Nie ulega wątpliwości, że gry pozwalają na szybszy rozwój dzieci i stymulują funkcje kognitywne, co przekłada się na lepsze wyniki w nauce, a także w rozwoju na innych płaszczyznach.

Jakie cechy powinna mieć dobra gra dla dziecka?

Szukając gry dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Do najważniejszych z nich należą:

  • grywalność,
  • grafika,
  • przystępna, ale ciekawa fabuła,
  • odpowiednie dopasowanie skomplikowania gry do wieku dziecka,
  • korelacja z zainteresowaniami dziecka.

Bardzo istotne jest to, by dobrać grę zgodnie z możliwościami dziecka warunkowanymi wiekiem. Aktualnie dostęp do gier jest tak powszechny, że w ręce dzieci często wpadają gry, które jednak są zbyt skomplikowane. Warto więc przed zakupem gry dobrze się zastanowić, a można to łatwo zweryfikować, patrząc na wytyczne producenta, który zaznacza dla dzieci, w jakim wieku przeznaczona jest gra.

Jaką grę kupić, by dziecko się nią zainteresowało?

Niemniej istotne jest to, by wybrać grę bezpośrednio korelującą z zainteresowaniami dziecka. Na rynku nie brakuje gier produkowanych na licencji dużych studiów produkujących hity filmowe i bajki, więc z powodzeniem można znaleźć grę nawiązującą do klocków LEGO czy postaci z ulubionych bajek dziecka. Jeśli ten klucz nie pozwala dobrać odpowiedniej gry, można poszukać na podstawie zainteresowań – do wyboru są gry przygodowe, wyścigi samochodowe, czy też gry zręcznościowe.

Jakimi tytułami warto się zainteresować?

Jedną z najbardziej popularnych gier na świecie jest Mario. Większość rodziców zna ten tytuł z lat swojej młodości. Uniwersalna zręcznościówka w nowej odsłonie na pewno przypadnie do gustu i pokoleniu obecnych kilku latków. Super Mario Odyssey to świetna grafika nawiązująca do klasycznej grafiki Mario, jednak w standardach graficznych przystających do dzisiejszych czasów. Niczym jednak nie odbiega grywalnością od pierwowzoru.

Jedną z najpopularniejszych gier dla dzieci aktualnie są gry z serii LEGO. Podbijają one listy bestsellerów, gdyż te legendarne zabawki interesują dzieci w każdej formie – filmów, kreskówek, fizycznych zabawek, jak i gier na PC i konsole. Gry z tej serii to zręcznościówki z ciekawą i wciągającą fabułą, która zainteresuje dzieci w różnym wieku na długie godziny.

Popularnością dorównuje im jednak legendarna już gra Minecraft, która znana jest na całym świecie. Cieszy się ona uznaniem dzieci, a rodzice powinni do docenić, gdyż Minecraft pozwala rozwijać kreatywność i abstrakcyjne myślenie. Jest to idealna gra dla dzieci, które lubią konstruować i tworzyć coś samodzielnie, nie będąc ograniczonym żadnymi zasadami. Prostota gry i jej nieograniczone możliwości to największa zaleta tego tytułu.

Wszystkie gry dla dzieci możesz poznać w encyklopedii gier serwisu Gram.pl na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here