Kto tak naprawdę oszczędza na promocjach?

Zewsząd dobiegają do nas reklamy, gazetki i ulotki z propozycjami rewelacyjnych promocji, przecen i wyprzedaży. Jednak bombardowani coraz większa ilością tego typu informacji, stajemy się po prostu coraz bardziej odporni na marketingowe kuszenie. Często zdarza się również tak, że nacięliśmy się na niby promocję, przez co jesteśmy ostrożniejsi. Jak to faktycznie z tymi promocjami jest, na co zwracać uwagę, aby faktycznie skorzystać z bonusów?

Mniejsze pojemności
Na produkty z obniżonymi cenami w hipermarketach, należy odpowiednio popatrzeć. Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na pojemność promocyjnego towaru. Bardzo często zdarza się, że pojawiająca się super promocja, okazuje się tak naprawdę totalną manipulacją, ponieważ przykładowo płyn do naczyń w atrakcyjnej cenie okazuje się mieć mniejsza pojemność. Wielkości butelki nie jesteśmy niestety w stanie ocenić, dlatego warto spojrzeć na etykietę. Sztab osób zajmujących się finansami dyskontów doskonale wie jak obliczyć cenę, aby sklep nie był stratny.

Data ważności na cenzurowanym
Jeśli wszystko jest w porządku z pojemnością produktu w super cenie, kolejną sprawą, która spowodowała promocję może być krótki termin ważności. Oczywiście bardzo często nie będzie nam to przeszkadzało, ponieważ zdążymy zjeść czy zużyć produkt zanim data przydatności się skończy. Jednak należy zawsze poszukać takiej informacji na opakowaniu, aby potem w domu niemile się nie rozczarować.

Produkcja tylko dla dyskontu
Powszechnie jest wiadome, że w znanych dyskontach produkty spożywcze czy chemia gospodarcza jest tańsza, dlatego że jest ona produkowana specjalnie dla danego sklepu. Nie oznacza to jednak, że produkty te są gorszej jakości, jednak jeśli bardzo zależy nam na kupieniu czegoś stricte od konkretnego producenta, należy zawsze sprawdzić z tyłu na etykiecie, skąd produkt jest sprowadzany.

Sezonowe obniżki w galeriach handlowych
Jak najbardziej opłaca się robić wtedy zakupy ubraniowe. Niestety bez promocji i obniżek większość cen galanterii, odzieży i obuwia są najzwyczajniej w świecie zawyżone. Dlatego warto buty zimowe kupować na koniec zimy, a letnie sandały gdy lato się kończy. Wchodzące nowe kolekcje kuszą nas swoimi fajnymi wzorami, jednak zachowajmy zdrowy rozsądek i poczekajmy chociaż na pierwsze przeceny, które pojawią się po około dwóch miesiącach.

W sklepach internetowych taniej
Robienie zakupów online jest coraz bardziej popularne. Jednak tutaj również warto być czujnym, ponieważ sprzedawcy bardzo często wiedzą, jak obliczyć koszty przesyłki aby nadrobić niskie ceny produktów. Zatem składając zamówienia online na początek sprawdźmy czy koszty przesyłki nie są zawyżone, a najbardziej atrakcyjna będzie propozycja oferująca darmowego kuriera.

Podsumowując można dojść do wniosku, że niestety nikt nam nic za darmo nie ofiaruje. Jest to logiczne i zanim skusimy się na super, ekstra promocję bardzo dobrze się jej przyjrzyjmy. Każdy sprzedający chce zarobić, a reklamy o szalonych promocjach mają na celu ściągnięcie jak największej ilości klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here