Lateksowe rękawiczki bezpudrowe

Jak zminimalizować ryzyko transmisji wirusów, bakterii czy grzybów? Jak w życiu codziennym zwiększyć swoje bezpieczeństwo nie rezygnując przy tym z wszystkich ulubionych aktywności? Na te pytania szukamy odpowiedzi od przeszło dwóch lat, od kiedy nasze zdrowie i bezpieczeństwo jest zagrożone.

Jaki środki ochrony osobistej warto posiadać?

W życiu codziennym odwiedzamy wiele miejsc i dotykamy wielu przedmiotów często nie zdając sobie z tego sprawy. Na bieżąco mamy kontakt z milionem bakterii i wirusów, wśród których mogą być również te niebezpieczne. Właśnie dlatego warto w życiu codziennym stosować podstawowe środki ochrony indywidualnej, jak maseczki czy rękawiczki lateksowe bezpudrowe.

Wyposażenie medyczne w postaci rękawiczek lateksowych bezpudrowych czy bawełnianych maseczek zaleca się stosować przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej (na dworcach, w przychodniach, szpitalach, szkołach czy urzędach). Dobrą praktyką jest też stosowanie ich w trakcie codziennych zakupów (nawet spożywczych) ponieważ w każdym sklepie często nieświadomie dotykamy wielu produktów i nie mamy potem możliwości dezynfekcji czy prawidłowego umycia rąk.

Czym charakteryzują się rękawice lateksowe?

Jak sama nazwa wskazuje rękawiczki lateksowe bezpudrowe wykonane są z lateksu, który jest kolokwialną nazwą dla naturalnego lub syntetycznego kauczuku. Kauczuk to cieniutki i niezwykle rozciągliwy materiał, który jest niemal niewyczuwalny i doskonale dopasowuje się do każdej dłoni.

Jest również bezpieczny dla skóry. Nawet kilkugodzinne noszenie rękawiczek lateksowych bezpudrowych nie wywołuje alergii, podrażnień, zaczerwienień czy innych stanów zapalnych. Warto pamiętać tylko o regularnym nawilżaniu skóry dłoni, która może tego wyjątkowo potrzebować z uwagi na ograniczoną cyrkulację powietrza w rękawicach.

Gdzie kupić rękawiczki?

Ostatnie wydarzenia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że rękawiczki lateksowe bezpudrowe są dostępne w bardzo wielu miejscach: aptekach, stacjach benzynowych, drogeriach, a nawet sklepach spożywczych. Producenci nie nadążają z rosnącym popytem i produkcją.

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe są niezwykle przydatne w pracy i życiu codziennym i nie są drogie, dlatego warto zaopatrzyć się w ten rodzaj środków ochrony osobistej, aby zwiększyć bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here