Malowanie paznokci krok po kroku

Dobrze wykonany manicure jest wizytówką każdej eleganckiej kobiety. Niezależnie od tego, czy lubimy naturalny look, klasyczną czerwień czy odważniejsze barwy, jak czerń czy zieleń, nasze paznokcie powinny być zdrowe, zadbane i dobrze pomalowane. Okazuje się jednak, że wiele kobiet ma spore problemy zwłaszcza z tym ostatnim etapem – pomalowane przez nie płytki są nierówne i niejednolite, a lakier schodzi z nich już w kilka godzin po malowaniu. Jeśli więc zastanawiacie się, jak malować paznokcie, żeby wyglądały tak, jak u gwiazd i modelek z reklam lakierów, zastosujcie się do kilku poniższych wskazówek.

Dobry manicure w dużej mierze zależy od prawidłowego przygotowania płytki paznokcia. Jeśli do tej pory po prostu zmywałaś stary lakier, a następnie nakładałaś nowy, powinnaś jak najszybciej o tym zapomnieć. Nieodpowiednio przygotowane paznokcie, nawet pokryte pięknym i drogim lakierem, nie będą bowiem wyglądać dobrze.

Na początek należy paznokcie odpowiednio opiłować, nadając im pożądany kształt. Większość manicurzystek zaleca piłowanie paznokci w jednym kierunku, aby uniknąć rozdwajania płytki. Następnie należy usunąć skórki, zmiękczając je i odsuwając patyczkiem. Te, które nie dały się usunąć w ten sposób, delikatnie wytnij. Warto też delikatnie spiłować wierzchnią warstwę paznokcia specjalnym pilnikiem, dostępnym w większości drogerii. Posiada on kilka różnych powierzchni, dzięki którym wygładzimy płytkę i lekko ją nabłyszczymy. Takie przygotowanie paznokci spowoduje, że nałożony na nie lakier będzie wyglądał jednolicie i elegancko.

Następnym etapem jest nałożenie na suche paznokcie bazy pod lakier. Ochroni ona paznokcie i odżywi je a także spowoduje, że lakier będzie trzymał się dłużej i rozłoży się równomierniej. Nie warto więc pomijać tego kroku. Po wyschnięciu bazy możemy już przejść do właściwego malowania paznokci lakierem.

Najlepszym rozwiązaniem jest nakładanie lakieru trzema długimi pociągnięciami – na środku paznokcia, po jego prawej i lewej stronie. Jeśli lakier nie wygląda równo, a między pociągnięciami pojawiają się prześwity, nie należy się tym przejmować, ponieważ wszystkie te mankamenty znikną po nałożeniu drugiej warstwy. Jeśli chcemy optycznie wydłużyć paznokcie, nie nakładajmy lakieru na całej płytce, ale pozostawmy z prawej i lewej strony niepomalowane paski o szerokości ok. jednego milimetra. Nie będzie to widoczne, a paznokcie będą wydawały się dłuższe i smuklejsze. Kiedy lakier dokładnie wyschnie (to bardzo ważne), nakładamy drugą warstwę w podobny sposób – trzema długimi pociągnięciami.

Po całkowitym wyschnięciu drugiej warstwy lakieru należy go jeszcze zabezpieczyć. W tym celu nakładamy tzw. top coat, czyli utwardzacz. Dzięki niemu paznokcie będą zabezpieczone i lakier nie będzie z nich łatwo schodził ani odpryskiwał.

Zastosowanie się do powyższych rad z pewnością sprawi, że Twoje paznokcie będą wyglądały doskonale. Choć może wydawać się, że konieczne jest w tym celu poczynienie sporych inwestycji (zakup bazy, pilników i top coat), to szybko się one zwracają – na wizytach u manicurzystki możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here