Jak rozwinąć w sobie duszę artysty, czyli jak narysować gwiazdę albo jak namalować krajobraz

W dzieciństwie każdy z nas zetknął się z kredkami, ołówkami i po prostu rysował na co miał ochotę. Z biegiem lat coraz mniej osób rysuje dalej i dla wielu narysowanie prostych obrazków, figur wydaje się strasznie trudne, wręcz niemożliwe.

Na zajęciach z plastyki uczyliśmy się jak rysować krajobrazy, widoczki, jakieś tematyczne obrazki związane z okolicznymi świętami. Dla niektórych, to była frajda i łatwizna, a inni zastanawiali się jak zacząć, jak narysować gwiazdę świecącą nad żłóbkiem. No właśnie, jak narysować gwiazdę, czyli coś w miarę prostego i łatwego. Najprostszą gwiazdę narysujemy rysując kółko, które zamalujemy jaskrawym żółtym kolorem.
Innym sposobem na narysowanie gwiazdy jest narysowanie kółka, z którego wychodzą kreski (coś podobnego do rysunku słońca), a można także dodać taką łunę, jeżeli ma być, to popularna gwiazda betlejemska.
Jeżeli nie wiemy nadal jak narysować gwiazdę, to o poradę możemy poprosić kogoś kto ma talent plastyczny albo znaleźć jakiś samouczek w internecie bądź na youtube, które będzie dotyczył nauki rysowania albo malowania. Takie samouczki mogą być przydatne, jeżeli nie wiemy jak zacząć jakiś rysunek. Potem przeważnie nasza wyobraźnia sama podpowiada co mamy robić i jak rysować dalej.
Świetną sprawą do nauki jak narysować gwiazdę albo jakiś inny kształt, rysunek są kolorowanki, w których mamy już narysowane kontury, które trzeba tylko zamalować na odpowiednie kolory. Możemy przerysować dane kontury z kolorowanki i w ten sposób zapamiętać i zobaczyć jak narysować dany obrazek samemu. To naprawdę świetny sposób na naukę rysowania.
Innym miejscem, gdzie dowiemy się jak ulepić rzeźbę kotka, jak namalować słoneczniki i jak narysować gwiazdę betlejemską są warsztaty plastyczne, artystyczne, które odbywają się w prawie każdym domu kultury. Przeważnie takie zajęcia skierowane są tylko dla dzieci i młodzieży, ale w niektórych miejscach znajdują się także grupy dla dorosłych, w których dorośli artyści również mogą rozwijać swoje pasje.
Jeszcze inny miejscem, gdzie możemy dowiedzieć się jak coś narysować, namalować, wyrzeźbić są Akademie Sztuk Pięknych, które zrzeszają i kształcą artystów z całej Polski i nie tylko. W takich miejscach znajdziemy wielu adeptów sztuki, którzy z miłą chęcią nauczą nas jak narysować gwiazdę albo jak narysować jakieś trudniejsze obrazki albo jak namalować żłóbek albo jakiś inny widok.
Swoje artystyczne pasje warto rozwijać w każdym wieku, ponieważ sztuka rozwija naszą wyobraźnię i abstrakcyjne myślenie. Dlatego warto nauczyć się malować, rysować, śpiewać, tańczyć. Każdy znajdzie coś dla siebie i każdy będzie czuł, że spełnia swoje artystyczne zamiłowania.
Pamiętajcie także, że wiedząc jak rzeźbić albo jak narysować gwiazdę do obrazka żłóbka będziecie mogli pomóc swoim pociechom w zadaniu domowym z plastyki albo będziecie mogli pomóc rozwinąć im ich artystyczne zamiłowania. Nauczcie się rysować i malować, a świat stanie się dla Was bardziej wesoły i kolorowy. Artyści są zawsze bardziej szczęśliwsi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here