Peeling gommage - właściwości

Peeling gommage nie jest jeszcze, aż tak popularny w Polsce, ale to kwestia czasu. Jest to najbardziej uniwersalny rodzaj tego typu kosmetyku. Zawiera w sobie enzymy roślinne oraz bardzo drobne cząsteczki ścierające. Regularne wykonywanie peelingu gommage sprawia, że przebarwienia są zredukowane, a skóra wygładzona.

Peeling gommage – czym jest?

Peeling gommage zawiera w sobie dwie metody złuszczania, złuszczanie mechaniczne oraz enzymatyczne. Każda z nich jest stosowana w bardzo delikatny sposób. Cała tajemnica skuteczności tego kosmetyku, tkwi w tym właśnie połączeniu.

Peeling gommage ma znakomite właściwości oczyszczające, pozwala pozbyć się martwego naskórka oraz wszelkich zanieczyszczeń, z powierzchni skóry. Złuszczanie i masowanie przeprowadzane jest w tym przypadku, za pomocą jednego produktu.

Jak wykonuje się peeling gommage?

Peeling gommage jest bogaty w enzymy roślinne, które wnikają skutecznie w pory i głębsze warstwy skóry. W wyniku tego dochodzi do rozluźnienia wiązań międzykomórkowych oraz rozpuszczania zgromadzonego łoju.

Peeling pozostawia się na skórze na kilkanaście minut, podobnie jak maseczkę. Po upływie tego czasu, należy wykonać masaż okrężnymi ruchami, za pomocą suchych dłoni. W ten sposób usuwamy z powierzchni skóry zanieczyszczenia i poprawimy ukrwienie skóry. Dopiero po tym etapie, można zmyć resztki kosmetyku, za pomocą letniej wody.

Przeczytaj też: http://www.tolkfolk.pl/opalanie-natryskowe-czy-faktycznie-sie-sprawdza/

Jakie efekty przynosi peeling gommage?

Działanie peelingu gommage opiera się na złuszczeniu martwego naskórka, odblokowaniu porów, pobudzeniu procesów regeneracji oraz zwiększeniu penetracji składników aktywnych, w kosmetykach stosowanych. Dodatkowo podczas peelingu, dochodzi do masażu, który pobudza krążenie krwi, w wyniku tego skóra jest lepiej dotleniona.

Peeling gommage jest delikatną odmianą dla skóry. Nie podrażnia, nie przesusza i nie narusza jej warstwy ochronnej.  Skóra po zabiegu staje się gładka, jędrna i promienna. Polecany jest do każdego rodzaju skóry, zarówno tej tłustej, wrażliwej, jak i normalnej.

Uważać tylko powinny osoby, które posiadają na twarzy aktywne stany zapalne, peeling mechaniczny nie jest wskazany w takiej sytuacji, ponieważ może doprowadzić do rozprzestrzenienia się bakterii.

Źródło: https://www.paripari.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here