Dieta odchudzająca

Dbanie o zdrową dietę może być ciężkie, ponieważ gotowanie wymaga poświęcenia czasu. Znamy jednak pewne sposoby, które znacznie przyśpieszą przygotowywanie posiłków i pozwolą na utrzymanie zdrowej diety mniejszym kosztem. Jedną z podstawowych porad jest przygotowywanie potraw na dłuższy okres niż na jeden dzień. Aby było to jednak możliwe, bardzo przydatne okażą się nasze pozostałe porady.

Przygotuj swoje menu wcześniej

Zapisanie tego, co chcesz zjeść na tydzień, sprawia, że ​​będziesz mieć pod ręką wszystkie składniki, kiedy przyjdzie o czas posiłku. Łagodzi także stres związany z zastanawianiem się, co zjesz na obiad. Niektórzy świetnie łączą ze sobą składniki i przygotowują smaczny posiłek niezależnie od sytuacji, jednak na początek polecamy do gotowania używać przepisów i stworzonego wcześniej menu. Kiedy mamy zaplanowane swoje posiłki, nie przejmujmy się, że czegoś nam braknie w lodówce i złamiemy tym samym swoją dietę poprzez zjedzenie na mieście lub zamówienie fast foodów do domu.

Zaplanuj wyjazdy na zakupy spożywcze

Te wyjazdy po pracy do sklepu spożywczego są niewygodne, zwłaszcza gdy przebijasz się przez tłum w godzinach szczytu. Zakupy zaraz po pracy często oznaczają, że jesteś głodny, a głodni klienci chętniej sięgają po niezdrowe jedzenie i przekąski. Pokonaj pokusę i rób zakupy tylko raz lub dwa razy w tygodniu, abyś mógł szybciej wrócić do domu i spędzać mniej czasu na bieganiu po mieście. Przygotowanie listy produktów, których potrzebujesz, aby móc przygotować swoje posiłki na dłuższy okres, pomaga utrzymać kontrolę nad swoim odżywianiem.

Zrób zakupu „na zapas”

Każdy szef kuchni ma dobrze zaopatrzoną spiżarnię, dzięki czemu może przygotować szybki posiłek z zaledwie kilku psujących do siebie składników. Zastanów się, czy masz pod ręką sałatę, kukurydzę, ziemniaki i mrożone warzywa. Z mleka kokosowego można zrobić szybkie curry lub dodać go do pysznego koktajlu. Oliwa z oliwek, suszone pomidory i pesto stanowią aromatyczne dodatki do gotowanego mięsa, spaghetti, makaronu ze szpinakiem, a nawet sałatek. Przechowuj mrożony szpinak w zamrażarce, na wypadek, jeśli zapomnisz przygotować świeże warzywa.

Gotuj z użyciem piekarnika

Gotuj z użyciem piekarnika

Gotowanie jedzenia w piekarniku to sposób „ustaw i zapomnij”. Po prostu przygotuj składniki, przypraw, umieść na blasze do pieczenia i idź do drugiego pokoju, aby zająć się innymi zajęciami przez następne 30-60 minut. W piekarniku można przygotować niemal wszystko. Od warzyw, po różne rodzaje mięsa. Najważniejsze jest to, że przygotowanie pełnowartościowego posiłku w piekarniku wymaga od nas znacznie mniej wysiłku niż przygotowanie wszystkiego na patelniach. Wkładając produkty do piekarnika, nie musisz stać nad kuchenką i stale mieszać swoich warzyw lub zmieniać pozycji mięsa.

Dieta odchudzająca z dietly.pl

Nasze porady z pewnością pomogą w sprawnym przygotowywaniu posiłków. Dla osób, które jednak nie mogą sobie pozwolić na samodzielne gotowanie, najlepszą opcją jest catering dietetyczny. Dieta odchudzająca od firm cateringowych to szybki sposób na utratę wagi i rozpoczęcie zdrowego trybu życia. Duży zbiór firm, które oferują takie usługi, można znaleźć na dietly.pl i wybrać najlepszą ofertę dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here