Szkicowanie dla początkujących

Szkicować każdy może, jednak wiele osób nie wie, jak się do tego przygotować. Jest to wspaniała, rozluźniająca rozrywka, która może dawać mnóstwo radości.
Zastanówmy się na początku – co rysować. Każdy ma własne upodobania. Wiele osób zaczyna swoją przygodę ze szkicowaniem od rysowania materii nie ożywionej. Może podać tu przykład owoców, warzyw lub kwiatów. Zaliczają się do tego różnego rodzaju naczynia na przykład ręcznie zdobione wazy i wazony, pięknie ozdobione misy lub też kryształowe kieliszki. Początkujące osoby chętnie mogą szkicować samochody, samoloty, domy lub ulice. Martwa natura jest o tyle łatwa, że idealnie określenie proporcji nie jest aż tak istotne, aby nasz szkic wyglądał żywo i realistycznie.
Niektórzy więc mogą się zastanawiać: Jak narysować drzewo”? Zacznijmy od określenia podstaw: pień i następnie korona drzewa. Możemy w tym celu wykorzystać dwie figury geometryczne: prostokąt i koło. Będzie to nasza podstawa, która pomoże nam wyobrazić sobie proporcje. Kolejno możemy dodawać szczegóły, uzupełniając końcowy szkic odpowiednimi cieniami.
Jednak bardzo ważne jest to, aby podejść do sprawy profesjonalnie. Zacznijmy od kupienia odpowiednich ołówków. Gdy będziemy posługiwać się dobrymi narzędziami, praca sprawi nam więcej przyjemności i nie zniechęcimy się po kilku pierwszych nie udanych szkicach. Jakie ołówki więc wybrać? Warto odwiedzić dobrą księgarnie albo poszukać ich w sklepie internetowych na jednym z popularnych portali zajmujących się sprzedażą wysyłkową. Warto od razu kupić cały komplet ołówków, zwracając uwagę na ich odpowiednia twardość. Ołówki zazwyczaj opatrzone są literka „H” i odpowiednia cyfra sugerującą twardość. Bardzo często potrzebować będziemy miękkiego ołówka, więc możemy zrobić sobie ich mały zapas. Pamiętajmy również, aby zaopatrzyć się w dobrą gumkę do poprawek.
Gdy mamy już odpowiedni sprzęt do naszej pracy, musimy poszukać cichego i spokojnego miejsca. Wiele osób lubi szkicować na łonie natury, gdy pogoda jest odpowiednia. Dobrym miejscem jest też zwykłe, ale spokojne biuro. Zazwyczaj każdy początkujący lubi pracować samodzielnie a jest chętny pokazać swoje prace innym, gdy są już skończone.
Kiedy uznamy, że chcielibyśmy szkicować coś bardziej wymagającego, możemy zainteresować się tym jak rysuje się ludzi. Tutaj proporcję odgrywają ważna role. Do tematu musimy podejść bardzo poważnie aby osoby nie wyszły nam jak karykatury. Nie musimy od razu szkicować całej postaci, możemy nauczyć się rysować poszczególne części ciała. Weźmy pod uwagę jak narysować oko wraz z tęczówką. Szkicujmy je tyle razy aż będziemy zadowoleni z efektu. Następnie nauczmy się jak rysować usta, uszy, nos. Musimy tu grać z cieniami aby twarz wyglądała naturalnie. Kolejno możemy dopracować szkicowanie rąk czy nóg. Tak przygotowani będziemy wstanie narysować idealna postać.
Rysować może każdy ale warto skorzystać z dostępnych książek lub pomocy zawartych w internecie aby nasza przygoda ze szkicowaniem nie skończyła się po pierwszej nie udanej próbie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here