Wygodne spodnie dresowe dla dziewcząt 5-7 lat – jak kupować, by trafić?

0
1033

Dres to chętnie wybierana odzież codzienna. W przypadku dzieci jest także wkładana na czas lekcji w szkole oraz różnych zajęć pozalekcyjnych. Dresy są wygodne, miękkie, pasują do każdego typu sylwetki, a ponadto prezentują modne i ciekawe wzory graficzne. Poniżej pochylamy się nad temat dresów dziewczęcych – podpowiadamy ja wybrać dres, który będzie pasował do preferencji i oczekiwań Twojej córki, jakie modele cieszą się największą popularnością oraz gdzie szukać pomocy w zakupie dresów dziewczęcych. 

Wygodne nade wszystko – czyli jak znaleźć dresy wygodne

Duża popularność dresów wynika oczywiście z wygody ich użytkowania. Dresy są najczęściej wykonywane z materiałów miękkich, stosunkowo elastycznych oraz przewiewnych. Dzięki temu nadają się zarówno na czas spaceru, siedzenia w szkolnej ławce, ćwiczeń podczas WF-u oraz innych form aktywności. Najchętniej wybierane są dresy bawełniane, wykonane w całości z tego naturalnego materiału bądź z niewielkimi dodatkami materiałów syntetycznych. Te ostatnie mają za zadanie zwiększyć elastyczność dresów.

Zaletą bawełny jest także fakt, że nie zatrzymuje ona ciepła, dlatego przeciwdziała przegrzaniu organizmu Twojego dziecka. Ponadto, bawełna odznacza się dość wysokim stopniem odprowadzania wilgoci, co dodatkowo poprawia komfort chodzenia w dresach – na przykład po intensywnym wysiłku fizycznym.

Najważniejsze elementy w konstrukcji spodni dresowych 

Czego nie powinno zabraknąć w wygodnych dresach dla dziewczynki? Funkcjonale kieszenie to oczywisty must-have. W kieszeniach Twojego dziecka będzie nosić drobiazgi, telefon, portfel lub inne istotne dla niego akcesoria.

Ściągacze powinny znajdować się na wysokości passa oraz w nogawkach. Warto zwrócić uwagę na stopień rozciągliwości oraz dopasowania do obwodu w pasie i kostek. Znajdziesz także spodnie dresowe pozbawione ściągacza – na przykład wyposażone w sznurki. Są jednak mniej wygodne niż ich konwencjonalne odpowiedniki.

Spodnie dresowe dla dziewczynki – kwestie estetyczne

Jest sprawą oczywistą, że dziewczęta przywiązują większą uwagę do swojego ubioru niż chłopcy. Dlatego wybierając dla nich spodnie dresowe, należy więcej czasu poświęcić na znalezienie nie tylko odpowiedniego rozmiaru i kroju, ale także odpowiedniego wzoru estetycznego. Jakie modele dresów przypadają dziewczętom w wieku 5-7 lat do gustu?

Przede wszystkim należy unikać dresów w kolorach neutralnych – szary, biały i czarny mogą co prawda spodobać się niektórym dziewczętom, jednak o wiele częściej wybierają one dresy w kolorach pastelowych. To właśnie pastelowe odcienie przyciągają uwagę dziewcząt oraz rozbudzają ich wyobraźnię.

Ponadto, warto sięgać po spodnie wykonane nie tylko z jednej tkaniny, ale na przykład z dwóch lub trzech tkanin o różnych deseniach, kolorach lub motywach graficznych. Dresy takie znajdziesz pod linkiem https://tuszyte.pl/pol_m_Dziewczynka_Dresy-209.html.

Niezmiennie popularne są dresy z motywami: kwiatowymi, roślinnymi, zwierzęcymi oraz przedstawiające bardziej abstrakcyjne kompozycje. Warto przy tym kupować spodnie dresowe w zestawie z bluzą, prezentującą ten sam motyw graficzny lub kolorystyczny. Z pewnością, przypadną do gustu Twojej córce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here