Automatyka w produkcji

Żeby znacznie ułatwić pracownikom dokładnie wykonywanie frezowania należy uzbroić w urządzenia takie, jak frezarka CNC. Można dzięki nim zarówno oszczędzić pieniądze, jak i znacznie przyspieszyć cały proces. Najtrudniejszy element, to odpowiednie przeszkolenie pracowników.

Operator pilnie poszukiwany

Przeglądając oferty pracy nietrudno jest znaleźć te, które informują o naborze na operatora frezarki CNC. Praca ta polega przede wszystkim na wpisywaniu odpowiednich komend w zrozumiałym dla systemu urządzenia języku programowania. Dzięki temu narzędzie może pracować samodzielnie, a pracownik jedynie kontroluje przebieg całego procesu.

Idealna precyzja

Frezarki CNC potrafią wykonywać bardzo szczegółowe prace, ale wszystko uzależnione jest od odpowiedniego doboru precyzyjnego narzędzia. Można dzięki temu wykonywać nawet bardzo szczegółowe emblematy na powierzchni niemal każdego materiału.

Niesamowity czas

Po za olbrzymią precyzja wykonywanej pracy, frezarka CNC zacznie podnosi prędkość wykonywanych prac. Dzięki zastosowaniu automatyki zadanie wykonywane jest dokładnie w ten sam sposób za każdym razem, a przy tym zachowuje się bardzo dobre tempo frezowania. Gdyby takie samo zadanie zlecić człowiekowi, to musiałby on co chwilę sprawdzać, czy wszystko wykonane jest w odpowiedni sposób. Zajęłoby to znacznie więcej roboczogodzin.

Minimalna praca

Czynnik ludzki jest ograniczony do minimum, dzięki czemu znacznie zmniejsza się możliwość wykonania błędu. Zadaniem, które trzeba powierzyć pracownikowi, jest wpisanie programu oraz kalibrowanie maszyny. Następnie pozostaje włożyć obrabiany materiał oraz jego zmiana na nowy po zakończeniu wykonywania programu przez maszynę. Taki stan rzeczy sprawia, że jeden pracownik może obsługiwać kilka frezarek.

Cały proces ustawiana frezarek CNC to banał jeśli porównać go do nauki dokładnego i szybkiego wykonywania tej samy przez pracowników fizycznych. Oczywiście zdarza się, że niektóre elementy muszą zostać wykonane ręcznie, nie zmienia to jednak faktu, że większość procesu wykonana jest w bardzo uproszczony sposób. Jest to olbrzymi zysk zarówno dla przedsiębiorcy, jak i dla pracownika, który oddelegowany jest na stanowiska operatora frezarki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy TOP Poręba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here