Plecy

Ból w kręgosłupie jest jedną z najczęściej trapiących nas dolegliwości. Dotyka osoby w każdym wieku. Przyczyn takiego bólu jest wiele od siedzącego trybu życia, nadwagi, nieprawidłowej postawy ciała, po zmiany zwyrodnieniowe. Czasami ból może być leczony farmakologicznie lub obrazy nie jednak zawsze należy zadbać też o wzmocnienie mięśni pleców i brzucha. Jakie ćwiczenia na kręgosłup będą w tym przypadku najskuteczniejsze? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/cwiczenia-na-bol-kregoslupa-wykonuj-je-regularnie/ 

Dlaczego nasz kręgosłup boli? 

Przyczyny bólu kręgosłupa mogą posiadać Porównaj źródła. Wśród najczęstszych możemy wymienić urazy kręgosłupa powstałe podczas uprawiania sportu czy wypadków komunikacyjnych. Inne możliwe przyczyny bólu kręgosłupa to osteoporoza, oraz silne stany zapalne. Najczęściej jednak ból kręgosłupa i pleców jest konsekwencją siedzącego trybu życia, osłabienia mięśni i więzadeł podtrzymujących kręgosłup oraz nadwagi. 

Wówczas najlepszą formą zapobiegania takim bólowi są ćwiczenia. Kręgosłup zbudowany jest z 34 kręgów, między którymi znajdują się chrzestne dyski międzykręgowe. Krążki międzykręgowe stanowią ten element kręgosłupa, który może ulec zmianom zwyrodnieniowym. Takie zmiany dotyczą też struktur kostnych kręgów kręgosłupa. 

Ćwiczenia na wzmocnienie i rozciągnięcie kręgosłupa 

Żeby wzmocnić i rozciągnąć kręgosłup zaleca się wykonywanie kilku ćwiczeń, a dokładniej pozycji, które posłużą do regeneracji i zrelaksowania się. 

Pozycja Kobry – Połóż się na brzuchu z rękami i pod ramionami. Następnie podnieść górną część ciała na łokcie, zachowując przy tym zarówno uda, jak i biodra zrelaksowany na ziemi. Zrób wdech i pozwól, żeby klatka piersiowa swobodnie unosiła się ku górze. 

Pozycja Kota – przyjmij pozycję na czworaka z kolanami i rękami na podłodze. Plecy i szyja powinny być naturalnie w prostej pozycji. Powoli napnij brzuch i zaokrąglając w plecy w kierunku sufitu chowaj podbródek. 

Zobacz też: http://www.tolkfolk.pl/w-jaki-sposob-trenowac-posladki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here