Idealne szklane drzwi dla biura

Wewnętrzne drzwi jak najbardziej mogą być wykonane ze szkła, o ile tylko będzie to szkło hartowane. A czy dopasują się do biura? Zdecydowanie, zwłaszcza jeśli nada się im kilku użytecznych właściwości poprzez dopracowanie ich konstrukcji.

Kwesta nr 1 – bezpieczeństwo

Drzwi szklane biurowe powinny wejść w rolę elementu zdolnego do zabezpieczania pomieszczeń biurowych i tego wszystkiego, co się w nich znajduje. Jeżeli w danym pomieszczeniu przechowywane są ważne dla firmy akta i poufne dokumenty bądź wrażliwe dane czy wartościowy sprzęt, tym bardziej kwestie bezpieczeństwa należy traktować priorytetowo i ich nie zaniedbywać.

W takiej sytuacji bezpieczeństwo należy stawiać przed designem. Zamiast decydować się na ładne drzwi przesuwne, lepiej wybrać te klasyczne przyzamkowe, które zawsze będzie można łatwo zabezpieczyć i nie dopuścić do tego, by przedostały się przez nie osoby niepowołane.

Kwestia nr 2 – prywatność

Tak na logikę drzwiom szklanym biurowym powinno zabraknąć zdolności do zapewniania prywatnej przestrzeni. Szkło jest w końcu materiałem przezroczystym, dlatego niemalże wszystko jest przez nie widoczne. To, jak ono zadziała w praktyce, zależy jednak od jego wykończenia. Szkło zastosowane w biurze nie musi być szkłem na wysoki połysk. Mat będzie dla niego o wiele lepszym wykończeniem, które sprawi, że ta prywatność nie zostanie zabrana.

Inne wyjście z sytuacji polega już na zastosowaniu rolet, firanek bądź innych zasłon okiennych. Dzięki nim można będzie panować nad tym, w którym momencie pomieszczenie stanie się widoczne dla innych, a w którym już nie.

Kwestia nr 3 – praktyczność

Za praktyczność drzwi szklanych biurowych odpowie jeszcze kilka innych właściwości. A przede wszystkim ich dźwiękoszczelność. Drzwi stosowane w miejscach pracy, zwłaszcza tych, w których praca wymaga pełnego skupienia i maksymalnej koncentracji, zdecydowanie muszą być dźwiękoszczelne, aby nie dopuszczały do przechodzenia dźwięków.

Tą jakże ważną cechą wykazują się chociażby drzwi szklane biurowe umieszczane w ramach aluminiowych. Za sprawą swojego materiału wykonania doskonale izolują one wszelkie dźwięki mogące dochodzić z zewnątrz. Nie bez powodu często stosuje się je chociażby w lokalach konferencyjnych bądź gabinetach lekarskich.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here