Jak wyłączyć pocztę w sieci Play ?

W dzisiejszych czasach wielu użytkowników sieci komórkowych za zbyteczne uważa korzystanie z usług poczty głosowej w telefonie, jest to dla nich uciążliwe i częstą opinią klientów jest nazywanie tej funkcji irytującą. Poczta głosowa w dobie dzisiejszej technologii traktowana jest jako mało praktyczne narzędzie do komunikacji. W dobie SMS-ów, różnego rodzaju komunikatorów, bardzo niewiele osób z niej korzysta, za to spore grono wykazuje bardzo dużą chęć rezygnacji z tej usługi. Zatem jak wylaczyc poczte w play?
Dezaktywacja poczty głosowej wydaje się bardzo prostą czynnością, wystarczy jedynie wpisać na klawiaturze odpowiedni do swojej taryfy kod i za pomocą przycisku „zadzwoń” odinstalować usługę. Operator przedstawia dwie możliwości na skuteczną dezaktywację. Pierwszy kod dotyczy standardowej poczty głosowej zwanej również pocztą głosową lite. Jednakże tą usługę za pomocą zwykłego kodu nie zawsze da się zablokować, na początek warto wypróbować często pojawiające się na forach kody, w tym przypadku jest to *11*144*2# oraz kod *11*144*3#. Innym rozwiązaniem będzie działanie manualnie, odnajdując w ustawieniach telefonu zakładki dotyczącej tej usługi i zaznaczenie suwaka wskazującego żądanie „wyłącz”. W przypadku korzystania z poczty głosowej PRO do jej odinstalowania powinien wystarczyć kod *111*5*2#. Ponadto Pocztę Głosową PRO można zarówno aktywować, jak i dezaktywować za pomocą SMS-a.
Użytkownicy sieci Play mogą korzystać z czterech różnych sposobów odsłuchiwania wiadomości z poczty głosowej. Pocztę można odsłuchać w telefonie, za pośrednictwem MMS-a, odebrać wiadomość w e-mailu, czwartą możliwością jest odebranie wiadomości poprzez aplikację mobilną. Jednak, żeby korzystać z zaprezentowanych kanałów odbioru należy wykupić usługę Poczta Głosowa PRO. Jak łatwo się domyślić jest to usługa płatna. Co miesiąc do standardowego rachunku za usługi telekomunikacyjne doliczane są dwa złote opłaty za pocztę głosową premium.
Pocztę głosową w sieci Play można wyłączyć również w bardzo tradycyjny sposób, podczas wizyty w salonie sprzedaży Play. Wiąże się to jednak z dodatkowym czasem jaki musimy poświęcić na dotarcie do salonu obsługi, czasami musimy do tego doliczyć czas oczekiwania w kolejce. Inną opcją jest kontakt z Biurem Obsługi Klienta sieci Play. Można skorzystać z tej opcji wybierając na telefonie numer *500 lub 790 500 500. To z pozoru łatwe rozwiązanie może także powodować naszą irytację, ponieważ czas oczekiwania na połączenie uzależniony jest od liczby klientów dzwoniących w tym samym czasie na infolinie. Wybranie w trakcie słuchania lektora złego numeru kierującego do odpowiedniego specjalisty, również skutkować może wydłużonym czasem oczekiwania z powodu przekierowania połączenia.
Alternatywą do powyższych rozwiązań na wyłączenie usługi poczty głosowej w sieci Play może być także strona internetowa sieci. Logując się do serwisu Play na swoim koncie wystarczy wybrać zakładkę pakiety i usługi i tam za pomocą suwaka można wysłać żądanie wyłączenia poczty głosowej. Może pojawić się okno z prośbą o podanie jednorazowego kodu, który automatycznie wysłano SMS-em. Następnie pojawi się informacja, że usługa wyłączy się w ciągu 24 godzin.
Opcji dotyczących wyłączenia poczty głosowej w sieci Play jak widać jest wiele, na pewno każdy z użytkowników znajdzie sposób na dezaktywację tej usługi odpowiadającą jego preferencjom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here