Jakie atrakcje przygotować planując urodziny dla dzieci

Urodziny dla dzieci mają inną dynamikę niż spotkanie przy kawie wśród dorosłych. Maluchy są znacznie bardziej żywiołowe. Interesuje je mnóstwo rzeczy, mają jednak problem z utrzymaniem koncentracji przez dłuższy czas. Organizując spotkanie urodzinowe warto więc przygotować dla nich kilka dodatkowych atrakcji.

Po pierwsze – zabawy pod dyskretną opieką osoby dorosłej

Dzieci uczestniczące w imprezie urodzinowej nie powinny bawić się całkiem same. Nawet, jeśli pomysł taki przypadnie im do gustu, jego konsekwencje mogą wytrącić z równowagi nawet najspokojniejszych rodziców i opiekunów. Przynajmniej jedna osoba dorosła powinna je nadzorować, choć może robić to dyskretnie, nie zakłócając zabawy. Jeśli takie rozwiązanie ma się sprawdzić, warto zaproponować maluchom przynajmniej kilka form aktywności.Organizując urodziny dla dzieci dobrze jest pomyśleć przede wszystkim o przynajmniej kilkunastu zestawach kolorowanek. Te nie są drogie, a ich różnorodność sprawi, że każdy maluch znajdzie taką ich tematykę, która będzie mu odpowiadać. W pokoju jubilata nie powinno też zabraknąć pisaków i kredek. Owszem, dzieci mogą opuścić imprezę wysmarowane flamastrami, wspólne malowanie z pewnością jednak zapisze się na trwałe w ich wspomnieniach. Innym sposobem na zajęcie dzieci jest pozostawienie im gier planszowych. Należy jednak liczyć się z tym, że nie wszystkie maluchy lubią smak porażki, osoba dorosła będzie musiała więc pełnić niewdzięczną rolę sędziego.

Po drugie – zabawy z osobą dorosłą

Jeśli zależy nam na bardziej uroczystej oprawie urodzin dla dzieci, a jednocześnie nie chcemy zdominować maluchów, ciekawym rozwiązaniem może okazać się zorganizowanie dla nich konkursu karaoke. Dziś jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Programy pozwalające na śpiewanie do mikrofonu można znaleźć nawet w wersji na urządzenia mobilne, trudności nie powinno stwarzać przy tym również znalezienie podkładów muzycznych do popularnych dziecięcych piosenek.Doskonałą zabawą pod opieką osoby dorosłej może być wspólne pieczenie babeczek. To, co dzieje się w kuchni jest zwykle uważane za maluchy za wyjątkowo interesujące. Sama kuchnia jawi się jednak jako pomieszczenie tajemnicze, bo dzieci są do niej wpuszczane dość niechętnie. Pod okiem cioci, mamy lub babci mogą spełnić marzenie o przygotowaniu samodzielnie czegoś do jedzenia i z pewnością będą się wtedy naprawdę dobrze bawić.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here