Prasowanie

Prasowanie to czynność znienawidzona przez wielką część społeczeństwa. O tyle o ile prasowanie zwykłych T-shirtów czy spodni bez kantu nie sprawia zbyt dużych trudności i wiele osób mogłoby się pogodzić z takim rodzajem prasowania, to kiedy przychodzi potrzeba wyprasowania bardziej problematycznych rzeczy każdy zastanawia się jak zrobić to w sposób łatwy i szybki.
Jak prasować koszule. To jest zagwozdka dla wielu. Koszule są o tyle problematyczne, że bardzo dokładnie widać na nich wszelkie, nawet najmniejsze zagniecenia. Żeby zaoszczędzić sobie wiele czasu na prasowanie koszul warto już przed praniem o tym pomyśleć. Koszule wyprane w niezbyt wysokiej temperaturze będą się mniej gniotły. Ważne jest także wirowanie, czym wyższa liczba obrotów bębna w czasie wirowania, tym większe zagniecenia. Jeśli możesz sobie na to pozwolić nie korzystaj z opcji wirowania w ogóle, to sprawi, że koszula wyjęta z pralki będzie pognieciona w sposób nieznaczny, a powstałe niewielkie zagniecenia będzie bardzo łatwo wyprostować żelazkiem. Ważne jest także to, co się dzieje po wyjęciu z pralki. Koszula powinna być wywieszona zaraz po wypraniu. Ważne jest to, aby klamerki przyczepić na szwach, zapobiega to powstawaniu kolejnych zagnieceń, które będą bardzo nieestetyczne i trudne do rozprasowania. Idealnie byłoby gdyby koszulę wywiesić na wieszaku, wtedy redukuje się ilość dodatkowych zagnieceń do minimum.
Kiedy koszula jest już sucha można przejść do zastanowienia się jak prasować koszule. Koszule są o tyle trudnym materiałem do obróbki, że mają wiele szwów, bardzo łatwo prasując niechcący zrobić kolejne zagniecenie. Ważną informacją dla każdego kto ma zamiar zmobilizować się do prasowania koszuli jest informacja, po której stronie należy „jeździć” żelazkiem. Koszulę powinno się prasować na lewej stronie, zapobiega to uszkodzeniu delikatnego materiału. Kiedy koszula leży już na odpowiedniej stronie trzeba ustawić żelazko na temperaturę dostosowaną do rodzaju materiału. Każda część ubrania powinno posiadać metkę, na której dokładnie napisane jest, czy można je prasować. Koszule zazwyczaj można poddawać temu procesowi. Temperatura żelazka nie powinna być ani za niska, ani za wysoka. Kiedy żelazko jest już rozgrzane można w końcu przystąpić do prasowania. Najlepiej zacząć od rękawów, ponieważ to podczas ich prasowania trzeba wyginać koszulę w najróżniejsze strony, co mogłoby poskutkować zniszczeniem wcześniej pracy. Kiedy rękawy są już wyprasowane powinno się przejść do prasowania miejsca nad plecami, a pod kołnierzykiem, kiedy to także jest już gotowe można przejść do prasowania pleców. Następnym krokiem jak prasować koszule jest prasowanie przodu koszuli. Robi się to już w końcowym etapie prasowania, ponieważ te części widać najbardziej, nie zakrywa ich marynarka więc muszą być wyprasowane najdokładniej jak to możliwe. Kiedy przód koszuli jest już bardzo dokładnie wyprasowany można przejść do kołnierzyka. Kołnierzyk w przeciwieństwie do reszty koszuli prasuje się na prawej stronie. Oto przepis jak prasować koszule.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here