Sposoby na zmianę adresu IP

Można wyróżnić wiele przyczyn dotyczących zmian adresu IP. Podstawową kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa w sieci tak, aby zmniejszyć ryzyko dotyczące śledzenia ruchów przez niepowołane osoby. Zmiana adresu IP może również umożliwić dostęp do witryn zagranicznych, podczas gdy dostęp do nich z Polski nie jest możliwy. Sytuacja może przybrać odwrotną kolej rzeczy, kiedy to za granicą nie można dostać się na którąś z polskich stron internetowych.

Co zrobić przed zmianą IP?
Aby zmienić adres IP, należy zdecydować się na zastosowanie jednego z wielu sposobów. Przed dokonaniem zmiany zaleca się zapisać na kartce bądź w elektronicznym notatniku obecny adres. Umożliwi to późniejszą weryfikację, która potwierdzi czy adres rzeczywiście został zmieniony. Gdy próba zmiany adresu IP zostanie już podjęta, warto porównać do siebie adresy. By móc odpowiedzieć na pytanie: „Jak zmienić IP?”, wystarczy zastosować którąś z poniższych metod.

Bramka proxy
Metoda ta należy do grona najprostszych sposobów zmiany IP. Bramki proxy powodują, iż ruch w sieci odbywa się za pomocą pośrednika. Jest nim serwer, który sprawia, że jesteśmy postrzegani jako ktoś inny, niż jest to w rzeczywistości. Aby zastosować tę metodę, najprościej będzie wejść na wybraną stronę internetową za pomocą bramki. To wystarczy, aby zachować anonimowość. Przy użyciu wyszukiwarki internetowej można odnaleźć masę witryn, które umożliwiają zamianę adresu IP. Gdy już wykorzystamy ten sposób, warto zapisać pomocne adresy stron do zmiany IP. Dzięki temu będziemy mogli ponownie skorzystać z usługi bramek proxy bez poświęcania czasu na ponowne szukanie możliwości.

Sieci TOR
Skuteczniejszym sposobem na zmianę adresu IP są sieci TOR. Bramki proxy zapewniają anonimowość, opierając się jedynie o jeden serwer, natomiast w przypadku sieci TOR serwerów tych jest wiele. Sieci TOR charakteryzują się zdecentralizowaną strukturą, która zapewnia jeszcze większą anonimowość. Dzięki temu śledzenie naszych ruchów po sieci przez niepowołane do tego osoby okaże się jeszcze trudniejsze. Warto jednak mieć na uwadze, że przy wykorzystaniu sieci TOR wczytywanie witryn internetowych, których zawartości mogą być naprawdę niewielkie, może okazać się czasochłonne. Cierpliwość będzie złotym środkiem w przypadku zastosowania tej metody zmiany IP.

Virtual Private Network
VPN jest usługą, która jest w stanie ukryć, a nawet zmienić obecny adres IP. Jest łatwą metodą, która wymaga jedynie pobrania odpowiedniego programu i jego instalacji. Po uruchomieniu zainstalowanej aplikacji wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Jeśli jednak zmiany adresu będą chcieli dokonać bardziej zaawansowani użytkownicy, program umożliwia precyzyjne ustawienia połączenia, które umożliwią dogodną konfigurację. Warto sprawdzić przed pobraniem, czy program zapewnia odpowiednio wysokie bezpieczeństwo.

Specjalne przeglądarki internetowe
Ostatnim z łatwo dostępnych sposobów są kamuflujące IP przeglądarki internetowe. Są łatwo dostępne w internecie, więc odnalezienie ich wraz instalacją jest naprawdę proste. Metoda ta zapewnia jednak podobny poziom bezpieczeństwa jak wcześniej wspomniane bramki proxy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here