Pomoc lekarza po poronieniu

Każda ciąża ma inny przebieg. Niektóre kobiety już od samego początku mogą spodziewać się poważnych problemów. Lekarz prowadzący uprzedza o tym. Jednak dla niektórych kobiet poronienie to prawdziwy szok.

Poronienie samoistne oraz wywoływanie poronienia

Mówi się, że kobiety które poronią ciążę samoistnie, mają szczęście. Mogą uniknąć wielu nieprzyjemnych szpitalnych procedur. Czasami poronienie musi być wywołane, dla dobra kobiety, a czasami nawet dla uratowania jej zdrowia i życia. Są to bardzo dramatyczne chwile w szpitalu. Trzeba jednak to zrobić.

Wsparcie innych kobiet

W tej sytuacji bardzo ważne jest wsparcie szpitalnego personelu, wsparcie innych kobiet, a także rodzinne ciepło i zrozumienie ze strony partnera. Kobieta absolutnie nie może czuć się winna tego, co się stało. Kobiety mają tendencję do obwiniania siebie za poronienie, ale w zdecydowanej większości przypadków w ogóle nie mogły temu zapobiec. To po prostu się zdarza!

Fora internetowe

Na forach w sieci można znaleźć wiele wskazówek, jakie badania po poronieniach trzeba obowiązkowo wykonać. Oczywiście można na takich forach uzyskać wsparcie i pomóc, jednak jeśli chodzi o fachową diagnostykę i zlecenie badań do wykonania, należy zdać się na lekarza. Lekarz ginekolog jest właściwą osobą, żeby po wywiadzie medycznym, czyli po rozmowie z pacjentką, ustalić właściwą ścieżkę postępowania po poronieniach. Badania po poronieniach muszą być przeprowadzone, aby postawić diagnozę i zaproponować kobiecie odpowiednie dalsze postępowanie. Nie można czekać, aż po prostu będzie dobrze i w końcu się uda. Czasami za poronienie odpowiadają takie przyczyny, które można bardzo łatwo wyeliminować, po prostu biorąc tabletki.

Walka z wrogiem

Badania po poronieniu to na przykład badanie krwi, morfologia, hormony i badania tarczycy. To także bardzo dokładne dopochwowe usg, gdzie lekarz ginekolog jest w stanie obejrzeć, co kryje się we wnętrzu dróg rodnych kobiety. Kobiety bardzo często boją się takich badań, obawiają się, że postawiona diagnoza już raz na zawsze przekreśli ich szanse na macierzyństwo. Czasem wcześnie postawiona diagnoza to bardzo dobry moment, aby na 100% zacząć na nowo się starać, ponieważ wróg jest już znany i można z nim walczyć. Warto więc zadbać o badania po poronieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here